***DUYURU*** Ürün Fiyatlarında oluşan hatadan dolayı ödeme sistemleri devre dışıdır.
KARGO ÜCRETİ: 63 TL // 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ! KARGO ÜCRETİ: 63 TL // 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ! KARGO ÜCRETİ: 63 TL // 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ! KARGO ÜCRETİ: 63 TL // 600 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ!

Yılancık Taşı Kolye Ucu Operculum 657

  • Kategori: Kolye - Kolye Ucu
  • 72,88 TL
  • Havale/EFT ile 69,97 TL
    6,07 TL 'den başlayan taksitlerle
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Yılancık Taşı Kolye Ucu

"Yılancık Taşı" - Operculum - Gomti Çakra

Fotoğraflar üründen büyük görülebilir. Ortalama boyutları 2 cm. civarıdır.

Her satış için ayrı fotoğraf düzenlenmedi, ürünler toplu fotoğraftaki gibidir.

Metal aksamı gümüş değildir.

Kurusunda sıfır.

Ülkemizde "yılancık taşı" diye bilinir, aslında taş değildir, Denizde, tatlı sularda, nadiren karada yaşayan bazı salyangoz türlerinin dış kabuğunun açık olan giriş kısmında Operculum denilen kalker yapılı bir kapak vardır. İşte bir mucize gibi tanılan "yılancık taşı" aslında bu kapaktır.

Yılancık taşı hakkında akıl almaz hurafeler ve dini birtakım ritüeller uydurulmuş, bu "taşlar canlı imiş, un içinde saklandığı zaman doğuruyormuş" gibi birçok gerçek dışı hikaye, internette bir arama yaparsanız hepsini görürsünüz, hatta "yılancık taşı" ile ilgili siteler bile açılmış.

Aslında bu söylentilerin dayanak noktası Hindistan"dır. Hindistanda buna  Gomti Çakra  denir. Gomti Hindistan"da büyük bir nehirdir, ve bu nehirden bol miktarda gomti çakra çıkar.  (satışta olan bu ürünlerde Hindistan"dan gelmiştir)  Çakra (chakra) eski hint dilinde tekerlek, çark anlamına gelir, taşın üzerindeki helezonlardan dolayı Hindistanda "gomti çakra" olarak adlandırılmıştır. Kutsal ve şifa etkisi olduğuna, başarı ve bereket getirdiğine inanılır, Kolye, küpe, yüzük olarak da kullanılır. Oradaki inanca göre, 11 adet gomti çakra, kırmızı bir beze sarılarak un, pirinç, şeker gibi gıda maddelerinin içine konulduğunda gıdaları koruduğuna inanılır. Hintli politikacılar üzerlerinde, iş adamları kasalarında gomti çakra bulundurur.  Evlerinin inşası sırasında temellerine gomti çakra gömerler.

Kargo Ücreti Ne Kadar ?

Sepet tutarı 600.00 TL ve üzeri siparişlerinizde, kargo ücretsizdir. 600.00 TL altındaki siparişleriniz için 63.00 TL kargo ödemesi sepet tutarına ek olarak yansır. Eğer Sepetinizde ücretsiz kargolu bir ürün var ise diğer ürünlerin kargosuda ücretsiz olacaktır.

Hangi Kargo Ile Çalışmaktasınız?

Sürat Kargo ile çalışmaktayız.Sürat kargo firması size uygun değilse iletişime geçiniz.

Siparişim Ne Zaman Kargoya Teslim Edilir?
Saat 14:30’a kadar alınan ürünleri aynı gün kargoya veriyoruz. (İş yoğunluğunun az olduğu durumlarda 16:00 ya kadar14:30 dan sonraki alımlarınız ertesi gün kargoya verilir. Pazar ve resmi tatil günleri kargolar kapalıdır.

Siparişim Kargoya Teslim Edildikten Kaç Gün Sonra Elime Ulaşır?
Siparişiniz kargoya verildikten sonra ikamet ettiğiniz şehre bağlı olarak 1 ile 3 iş günü arasında size teslim edilir.

Kapıda Ödeme Seçeneği Mevcut Mu? Mevcut Ise Kapıda Ödeme Masrafı Ne Kadar?

Kapıda ödeme seçeneği mevcuttur. Bu seçenek için sadece PTT kargo ile gönderim yapıyoruz. Ücret ödemesi, teslim anında görevliye NAKİT olarak ödenir. Kapıda ödeme seçeneğinde Kredi Kartı ile ödeme imkanı yoktur. Kapıda ödeme seçeneği için ek ücret  15 TL'dir.

Havale ile siparişlerde ne yapmam gerekir ?
Havale bildirim formundaki aşağıda yazılı IBAN numarasına sipariş tutarını yatırdıktan sonra formu doldurunuz. 3 İş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal olur.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
ZAFER YILDIRIM    
TR120006701000000072131895

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...